PACIENTŲ APTARNAVIMO TVARKA ŠALYJE ATŠAUKUS EKSTREMALIĄJĄ PADĖTĮ

Nuo gegužės 01 d. atšaukus šalyje ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 plitimo grėsmės, keičiasi VšĮ Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro pacientų aptarnavimo tvarka.

KONSULTACIJOS

Visi pacientai bus aptarnaujami gyvai (nebelieka nuotolinių konsultacijų karščiuojantiems ar kitus peršalimo simptomus jaučiantiems asmenims). Nuotoliniu būdu bus konsultuojami tik tie pacientai, kuriems reikia pratęsti naudojamus vaistus ar kitas medicinos priemones.

KAUKIŲ DĖVĖJIMAS

Pacientai, sergantys ar įtariami, kad serga, per orą plintančia infekcija turi dėvėti veido apsaugos priemones (medicinines kaukes/respiratorius). Darbuotojai, teikdami paslaugas tokiems pacientams, taip pat privalo būti su veido apsaugos priemonėmis.

Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse – lankytojai privalo būti su kaukėmis.

Kaukės neprivalomos negalią turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas galėtų pakenkti sveikatos būklei.

TESTAVIMAS
Nuo gegužės 1 dienos atliekant COVID – 19 ligos diagnostiką pacientams nebebus atliekami PGR testai. Nuo šiol įtariant, kad pacientas serga COVID – 19 liga, jis bus testuojamas greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais. Šis tyrimas bus paskirtas gydytojo (pacientai savarankiškai registruotis negalės). Nebelieka reikalavimo atlikti COVID-19 tyrimą prieš planinę hospitalizaciją.

IZOLIACIJA

Asmenis, kuriems patvirtina COVID-19 liga – privaloma izoliacija taikoma nebus. Pacientas bus laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu jei per 24 val. nebekarščiuos ir susilpnės kiti simptomai. Simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. 

VAKCINACIJA

Registracija vakcinacijai  toliau vyks internetu www.koronastop.lt, taip pat kreipiantis tiesiogiai į savo šeimos gydytoją.