Muzikinė programa „Muzikos garsų šalyje“

             Liepos 3 d. VšĮ Jiezno PSPC palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje skambėjo muzika ir dainos. Vyko muzikinė programa „Muzikos garsų šalyje“, ją vedė muzikos terapeutė Nadežda Kiseliova-Žukovska. Renginys organizuotas įgyvendinat projektą „Atgaiva sielai“, iš dalies finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos ir Prienų rajono savivaldybės.
            Muzikos Terapija yra muzikos ir jos elementų profesionalus naudojimas medicinoje, ugdymo ir kitose aplinkose su asmeniu, jų grupėmis, šeimomis ir bendruomenėmis, siekiančiomis optimizuoti savo gyvenimo kokybę – pagerinti fizinę, emocinę, intelektinę, komunikacinę, socialinę ar dvasinę sveikatą ar gerovę Muzikos terapija žinoma jau tūkstančius metų, tačiau kaip modernus mokslas, paremtas klinikiniais tyrimais, tai yra gana nauja sritis. Istoriškai muzikos terapija buvo pradėta taikyti ligoninėse emociškai ir protiškai atsilikusiems žmonėms. Vėliau jų veikla ėmė plėstis, atsivėrė didelės darbo perspektyvos. Muzikos terapija dabar yra labai plačiai taikoma labai įvairiems individams, neatsižvelgiant į jų amžių, gebėjimus ar muzikinę patirtį.
            Muzikos terapija padeda atsipalaiduoti po patirto streso ar sunkios dienos. Instrumentai ir muzikos priemonės skatina dalyvauti, būti budriems, mokytis ir eksperimentuoti su muzika ir ja mėgautis visiems, nepriklausomai nuo sugebėjimų. Didina savigarbą, suteikia palengvėjimą ir kūrybinę realizaciją. Tinka vaikams ir vyresniems suaugusiesiems.